• Головна
  • Ресурси
  • 17 прикладів того, як світова економіка рухається до безготівкового суспільства

17 прикладів того, як світова економіка рухається до безготівкового суспільства

Протягом багатьох років наші стосунки з грошима як суспільства змінювалися багато разів. Був час, коли готівка була золотом, а гроші вважалися паспортом на свободу. Але з кожним новим поколінням ми еволюціонували до безготівкового суспільства. Оскільки кредитні картки почали замінювати готівку, для компаній і окремих споживачів відкрилася нова сфера безготівкових операцій. І з кожним днем ​​безготівкові системи продовжують розвиватися разом із розробкою нових платіжних програм. Звичайно, рішення для безготівкової оплати не обмежуються лише кредитними картками. Загальна картина безготівкової системи включає багато електронних методів. Лише в Америці є багато популярних програм, від PayPal до Venmo, до програми Starbucks і Apple Pay (яка, за даними Statista, має 383 мільйони користувачів у всьому світі). Існують також рішення для самообслуговування, які кардинально відкривають нові можливості для цієї галузі. Одним із лідерів у галузі безготівкових платежів є Nayax. Відомі переважно своїми рішеннями для безготівкових платежів серед індустрії самообслуговування, ці компанії переосмислили спосіб ведення бізнесу. Колись індустрія самообслуговування, обмежена оплатою лише готівкою, може дозволити споживачам користуватися своїми послугами безготівковим способом.

Дивлячись на галузевий ландшафт, індустрія самообслуговування є лише однією з багатьох галузей, які змогли розвинути свої бізнес-моделі та адаптуватися до безготівкового майбутнього. Разом із великою кількістю країн, які планують перевести свою економіку на безготівкову систему, наш світ швидко рухається до безготівкового майбутнього.

Ось 17 найкращих способів, як глобальна економіка спрямовує нас до безготівкового світу:

  1. Безготівкові рішення по всьому світу

Уряди в усьому світі вживають заходів, великих і малих, щоб рухати свої суспільства до більш безготівкового майбутнього. Перегляньте цей список країн, щоб побачити, як наш світ уже почав впроваджувати рішення для безготівкових платежів у повсякденне життя.

  1. Безготівкові Нідерланди

Нещодавнє дослідження Merchant Machine Study стверджує, що Нідерланди посідають перше місце в Європі як країна з найбільшою кількістю безготівкових платежів, де понад п’ятдесят відсотків платіжних операцій здійснюються безконтактно. У Нідерландах також одна з найменших банкоматів у Європі, що може бути побічним продуктом безготівкового способу життя, а можливо, допомогло його створенню.

  1. Безготівкова Швеція

Один із головних заголовків, розміщених на офіційному шведському веб-сайті, гласить: «Готівка більше не є королем у Швеції». Очевидно, Швеція прагне стати першим безготівковим суспільством, і така можливість є можливою через те, що шведи загалом дуже довіряють своїм державним системам, починаючи від охорони здоров’я до банків та інших установ. Згідно з опитуванням, проведеним центральним банком Швеції у 2018 році, лише за два роки платежі за кредитними картками зросли на 25%.

Зведення до мінімуму виробництва паперових грошей

Riksbanken, центральний банк Швеції, передбачив, що між 2012 і 2020 роками обіг паперових грошей зменшиться на 50%, що є ще одним показником того, що Швеція рухається в безготівковому напрямку.

Платіжні рішення Microchip

На офіційному веб-сайті Швеції також зазначено, що з кожних п’яти покупок у Швеції чотири купуються за допомогою безготівкових електронних систем. Не тільки це, але нещодавно вражаюча подія полягає в тому, що нещодавно шведи почали імплантувати мікрочіп, який дозволяв їм робити покупки одним рухом зап’ястка. Станом на 2018 рік більше 4000 шведів з ентузіазмом погодилися на імплантацію чіпа. Хто скаже, скільки часу мине, перш ніж ця нова технологія стане загальновизнаною? Ці передові розробки ясно показують, що хоча Швеція ще не вважається безготівковою країною, вона впритул наближається до цього звання і, можливо, стане однією з перших безготівкових країн.

  1. Безготівкова Інді

Коли хтось думає про безготівкові країни, можливо, Індія не перша країна, яка спадає на думку, однак, починаючи з 2015 року, індійський уряд розробив програму під назвою The Digital India program, єдиною метою якої є перетворити Індію на технологічно звільнене суспільство, де цифрові переваги загальнодоступні. Ця програма працювала над тим, щоб зробити доступ до Інтернету більш доступним по всій країні, а також розробити програми, які роблять медичні записи та інші важливі документи легко доступними в Інтернеті, але вона також має бачення безготівкової економіки.

Програма «Цифрова Індія».

Згідно з веб-сайтом індійського уряду, девіз програми Digital India: «Безличний, безпаперовий, безготівковий», — це вірна ознака того, що Індія хоче лідирувати в сучасній безготівковій економіці. Від кредитних карток до AEPS і системи мобільного гаманця, інструменту, який дозволяє легко здійснювати готівкові операції за допомогою телефонів та інших електронних пристроїв, Індія наполегливо працює, щоб стояти в авангарді безготівкової революції та надавати людям можливість постійно змінюватися. разів.

  1. Безготівкова ПАР

У Південній Африці люди шукають безготівкові рішення, як і в багатьох інших африканських країнах. Досі транзакції через мобільний телефон були корисним інструментом для багатьох південноафриканців, оскільки вони безпечні, швидкі та ефективні. Доступні мобільні телефони легко доступні в Південній Африці, а система мобільних транзакцій є основним доступом цієї країни до безготівкової економіки.

Безготівкові операції через мобільний телефон

Безготівкові розрахунки роблять переказ грошей із міста родичам у село, через мобільні платежі, перспективним способом підтримки громади. Вартість готівки в Південній Африці висока, причому основна частина цих витрат надмірно покладається на тих, хто перебуває в категорії з низьким рівнем доходу. Тому Південна Африка є ідеальним середовищем для розробки додаткових безготівкових рішень, нового ринку, який допоможе принести користь людям з усіх верств суспільства. Хоча ці країни докладають значних зусиль, щоб підштовхнути наш світ до більш раціонального використання безготівкових рішень, вони не єдині. Організації та галузеві постачальники також докладають зусиль, щоб відмовитися від використання рахунків і перейти до більш віртуального безготівкового досвіду.

  1. Безготівкові школи

Все більше початкових шкіл обирають безготівковий платіж, і батьки все частіше виступають за цей варіант.

Багато шкіл припинили або почали припиняти обіг рахунків у своїх приміщеннях. Можливо, ця зміна виникла через те, що батьки хотіли відчути безпеку для своїх дітей, що призвело б до створення безпечнішої атмосфери з усуненням того, що діти будуть ходити з купюрами. Можливо, це також виникло через бажання створити більш оптимізовану шкільну їдальню. Позбавлення від стресу, пов’язаного з необхідністю підтримувати касовий апарат, а також комусь, хто ним керувати, було б достатньою мотивацією для такої зміни. Незалежно від того, що стало каталізатором цих змін у шкільних системах, безготівкові платіжні рішення допоможуть покращити шкільне середовище як для адміністраторів, персоналу, учнів, так і для батьків. Серед змін, внесених шкільними системами для обмеження використання рахунків на кампусі, є впровадження систем онлайн-платежів. Завдяки цій системі батьки можуть бути в курсі потреб своєї дитини, від книжок до рахунків, до спостереження за її прогресом без втручання. Школи також є ідеальним місцем для встановлення електронних торгових автоматів самообслуговування. Хіба не було б чудово, якби дитина могла легко отримати закуски, книги чи їжу, не турбуючись про те, щоб носити готівку? Безготівкове середовище може бути великою перевагою для дітей, допомагаючи звести до мінімуму ймовірність того, що забудькувата дитина може втратити рахунки, які їй потрібно заплатити за обід, або що її можуть пограбувати за гроші на обід.

  1. Безготівкові збори

Платні системи є ще однією організацією в списку перших адаптаторів, які переходять від прийому рахунків і переходу на безготівкову систему. Безготівкові плати за проїзд були створені як спосіб зменшити затори на дорогах і мінімізувати плату за проїзд, якої можна уникнути, а також зробити дороги, мости та тунелі безпечнішими для автомобілістів. В Америці безготівковий платіж стає все більш популярним, і один із основних цифрових платіжних пристроїв, відомий як E-ZPass, використовується щонайменше у 16 ​​штатах.

Понад 35 мостів, тунелів і платних доріг у Сполучених Штатах використовують безготівкові системи, включно з нью-йоркським MTA. Для тих, хто бажає орендувати автомобіль в Америці, замість E-ZPass приходить електронний платіжний транспондер PlatePass. Поширеність цих невеликих пристроїв, які кріпляться на лобовому склі й дозволяють здійснювати електронні безготівкові платежі, тепер означає, що ті, хто вирішить не користуватися безготівковим проїздом, опиниться в пробках, чекаючи в черзі, збільшуючи викиди та заторяючи автомагістралі. Безготівкове мито є ще одним прикладом прискореного життя, яке кидає в тьмяне світло старі способи життя.

  1. Що говорять критики?

З урахуванням усіх цих подій виникає очевидне запитання. Якщо наш світ рухається до безготівкового майбутнього, то що станеться з людськими зв’язками та взаємодією і як це вплине?

  1. Цінність дотику

Люди шукають нові способи відчути зв’язок, і виникає питання, чи забезпечить безготівкова економіка нові та цікаві способи спілкування чи, можливо, навіть звільнить більше часу для спільного проведення часу. Пройшли ті часи, коли для оплати рахунків вам потрібно було поговорити з представником компанії. Майже весь наш світ став автоматизованим, будь то банківські депозити чи замовлення доставки на винос. Але оскільки світ відходить від особистого спілкування, можливо, це залишить більше часу один для одного. Чи шукатимуть безконтактні безготівкові компанії розробки нових винаходів, щоб викликати те саме відчуття зв’язку? Можливо, також будуть створені нові засоби вираження VIP-статусу, як, наприклад, у перші дні кредитних карток, і з’являться захоплюючі нові інструменти для винагороди видатної клієнтури, а також для продавців, щоб встановити міжособистісний контакт зі своїми клієнтами.

  1. Чи безготівковий світ виключить безправних?

cashless-solutions-inclusion В Америці існує великий клас працюючих бідних, а також велика кількість незареєстрованих працівників, які цілком можуть допомогти підтримувати суспільство, але які не завжди мають доступ до кредитних карток чи банківських рахунків. Є також багато безпритульних, які покладаються на дрібні гроші та випадкові доларові купюри, які роздають прохожі, щоб зробити дрібні та дуже необхідні покупки. Як може розвиватися безготівковий світ, включаючи цих людей, які є частиною суспільства, але які іноді можуть бути виключені з певних форм державного захисту?

Передплачені картки для допомоги бідним

Вкрай важливо, щоб уряди враховували всі демографічні показники, надаючи рішення там, де це необхідно, як це прийнято в успішних суспільствах, таких як Швеція, де бездомним людям видають передплачені картки, щоб вони могли мати рівний доступ до основних зручностей. Якщо наш світ хоче стати більш безготівковим, то тим, хто має низькі доходи, знадобиться доступ до банківських рахунків і впевненість у тому, що банківські відділення не будуть видалені з бідніших районів. Такі приклади продуманого економічного залучення демонструють, що суспільство, яке допомагає своїм людям, має більше шансів бути успішним загалом.

Електронна інклюзивність

Для того, щоб справді створити безготівкове суспільство, має відбутися культурна зміна, за якої універсальний доступ до Інтернету стане основним правом людини. Багато країн хотіли б запровадити більше безготівкових систем, що дозволить їм приєднатися до глобальної економіки на іншому рівні, але якщо їхні громадяни не матимуть рівного доступу до мобільних систем, то ніколи не буде шансу на повну трансформацію, яку деякі називають «рух» до безготівкової економіки. Для багатьох країн необхідний широкий доступ до Інтернету для того, щоб відбулися ці великі культурні зміни. Якщо ця широкомасштабна зміна має відбутися ефективно, то всі повинні вітатися, і всі включно. Звичайно, можна очікувати певних проблем, але легкість увійти в безготівковий світ, ймовірно, зробить ці переходи вартими.

  1. Що щодо міленіалів і споживачів покоління Z?

Кажуть, що багато мілленіалів відмовляються робити покупки в місцях, де працюють лише готівка, і все ж, навпаки, чи може розвиток виключно безготівкових систем виключити людей похилого віку? Усунення розбіжностей між поколіннями стане ключовим фактором у створенні успішних безготівкових платіжних рішень, доступних кожному. Якщо дані свідчать про те, що до 2026 року готівка стане застарілою у Великій Британії, то, швидше за все, ця тенденція буде поширеною в усьому світі. І якщо так, то як будуть люди, які провели більшу частину свого життя, використовуючи рахунки як спосіб оплати? Цей самий звіт, проведений Access to Cash Review, передбачає, що принаймні протягом наступних п’ятнадцяти років одна з кожних десяти покупок у Великобританії буде здійснюватися готівкою.

  1. Усунення розриву у віці

У США багато малих підприємств, можливо, схиляються до переходу на безготівкові кошти, але стверджують, що хвилюються щодо відчуження своїх клієнтів, які, можливо, провели більшу частину свого життя в доцифровому світі. Однак є докази того, що багато людей похилого віку перейшли на безготівкову технологію та використовують технології так само вільно, як і їхні колеги тисячоліття. Знову ж таки, це питання інклюзивності та доступності щодо того, чи будуть найближчі покоління людей похилого віку повністю інтегровані у безготівковий світ.

  1. Вартість готівки

Існує вислів, згідно з яким заробити пенні коштує дорожче, ніж вона насправді коштує. Що ж, виробництво лише одного пенні коштує 1,5 цента, що вважало весь процес нерентабельним. Може здатися дивним чути, що утримання запасів готівки пов’язане з витратами, але в залежності від країни та системи такі накладні витрати дійсно існують.

Зниження витрат на технічне обслуговування та виробництво

Одним із прикладів готівкових витрат є те, що банкомати вимагають обслуговування, щоб продовжувати працювати та підтримувати запас доступної готівки, і, як і з будь-яким комп’ютером, обслуговування має певні витрати. Цікаво, що ці витрати відрізняються від країни до країни, як детально описано в Harvard Business Review. Якщо ви подивитеся на більшість країн світу, країни Латинської Америки та Африки на південь від Сахари, ці витрати стають невиправдано високими через системні труднощі та занепокоєння щодо збереження коштів, що є ще одним непомітним нагадуванням про те, що справедливої ​​економіки не існує. Існують також фізично величезні країни, що містять набагато менш населені регіони (такі як Росія, Австралія та Канада), де операційні труднощі є перешкодою для вільного обороту готівки за доступною ціною. У більш густонаселених країнах вартість готівки також висока через середній час обробки. Ці проблеми виникають у таких країнах, як Нігерія, Індонезія, Індія, Китай, Бангладеш, Сполучені Штати та Японія, а також у деяких країнах Західної Європи, таких як Німеччина та Франція. Щороку Сполучені Штати отримують 200 мільярдів доларів лише для того, щоб підтримувати стабільний грошовий потік. Китай з його розвиненими мобільними платіжними системами також покладає на своїх людей високу вартість доступу до готівки. Ще одна перевага використання мобільних методів оплати полягає в тому, що вони допомагають знизити готівкові витрати на національному рівні. Країни, які вже мають системи електронних платежів, також, як правило, мають нижчі абсолютні грошові витрати. Ці переваги переважають у скандинавських країнах, таких як Данія, Швеція та Фінляндія, де такі безготівкові системи вже діють, тоді як країни зі швидким розвитком платіжних структур, такі як Кенія та Південна Корея, також мають нижчу загальну вартість готівки.

  1. Кращий метод безпеки

Звичайно, є також деякі страхи та підводні камені, пов’язані з життям у світі, де все більше домінують кредитні картки, але все більше і більше здається, що позитиви переважують негативи. Одним із значних стримуючих факторів для споживачів є заборгованість за кредитною карткою. Є ті, хто розглядає кредитну картку як паспорт на свободу без конкретних економічних наслідків (тимчасово забуваючи, що за цією пластиковою карткою ховаються реальні гроші, якими потрібно розпоряджатися), або хто несвідомо обирає картку з високою процентною ставкою, спричиняючи некероване заборгованість нарахувати. З огляду на це, незважаючи на те, що борг за кредитною карткою може стати пасткою для деяких, загалом кредитні картки є великим активом для нашої сучасної економіки. Кредитні картки також можуть служити порятунком для молодих і недосвідчених споживачів, надаючи їм доступ до системи кредитування, яка в іншому випадку виключала б їх, наприклад банківські позики, які недоступні для тих, хто ще не створив кредитну лінію.

Як покращилися безготівкові розрахунки

Ще одним важливим стримуючим фактором, коли йдеться про використання безготівкових методів оплати, є можливість шахрайства та крадіжки особистих даних. Ця проблема стосується як споживачів, так і компаній, але, незважаючи на це, постійно вносяться системні вдосконалення, щоб запобігти виникненню цих пасток. Перевагою кредитних карток перед рахунками є те, що вони також можуть захистити ваші гроші. Якщо мова йде про кредитні картки, то ніхто не карається, тоді як у випадках крадіжки готівки жертва залишається абсолютно безсилою. Після того, як готівка зникла, її неможливо повернути, тоді як з кредитними картками все ще є багато варіантів відшкодування. З тих пір, як чіпи EMV, що містять зашифровану інформацію, замінили магнітні смужки, операції з кредитними картками стали набагато безпечнішими. Насправді чіпи EMV зараз настільки популярні, що у випадку шахрайства банки можуть притягнути торговців до відповідальності, якщо компанія здійснює транзакцію за допомогою смуги на пристрої, що не підтримує EMV.

  1. Як COVID-19 вплинув на безготівкові платежі

COVID-19 не тільки повністю змінив наше повсякденне існування, але й суттєво підштовхнув баланс на користь безготівкового суспільства. Можливо, наш світ рухався в напрямку безготівкової валюти як основного засобу економічних операцій, але останні події катапультували цей рух вперед. COVID-19 спричинив глобальний хаос, продовжуючи розширювати межі того, наскільки люди можуть витримати соціальне дистанціювання. Але в цьому дивному кліматі міжнародної зупинки та обмежених поїздок безготівкові операції виявилися надзвичайно корисними.

  1. Безготівкові варіанти, переваги онлайн-покупок

Безготівкові варіанти дають змогу споживачам почуватися впевненіше, продовжуючи «жити як завжди». Незважаючи на повільне відкриття, багато магазинів залишаються закритими через пандемію, а безконтактні послуги допомагають бізнесу залишатися на плаву. Хоча цей перехід до безготівкової економіки вже відбувався, з початку COVID-19 основна частина торгівлі фактично перейшла на онлайн-транзакції, оскільки багато людей побоюються, що рахунки можуть бути переносником цієї смертельної хвороби. У Сполучених Штатах незліченна кількість супермаркетів обмежує кількість кас, які приймають готівку, – лише одна з багатьох спроб захистити своїх працівників від захворювання. Безготівкові магазини також стали більш поширеними просто тому, що в такі нестабільні часи вони забезпечують власникам більший рівень спокою. Єдине питання, яке залишається, полягає не в тому, чи стане світ безготівковим, а в тому, які найкращі рішення для реалізації цього переходу?

  1. Висновок

Можливо, колись це було футуристичною мрією, уявленням про світ, де потрібно мати лише маленький чіп або картку, щоб отримати доступ до кожного магазину та розважального закладу, але безготівкова економіка швидко стає нашою реальністю. Від готелів до магазинів, ресторанів і сайтів великих покупок, у міру розвитку безготівкових систем ми будемо мати доступ до нових способів ведення бізнесу та іншого виду свободи. Сучасна безготівкова економіка забезпечить доступ до нових зручностей у поєднанні з більш складною системою безпеки, перевагами, які є ще більш заспокійливими в ці найнебезпечніші часи. Незалежно від розміру вашої компанії чи організації, зараз ідеальний час для переходу до безготівкової економіки. Для тих, хто працює в галузі самообслуговування, доступні варіанти зробити крок до безготівкових рішень можуть бути досить простими. Зв’яжіться з представником Nayax, щоб дізнатися, як ваша компанія може запропонувати рішення для безготівкових платежів.

Читайте ще по темі
Зв'яжіться з нами сьогодні та дізнайтесь більше!

Розкажіть нам про свій бізнес і ми допоможемо обрати платіжне рішення для збільшення вашого прибутку!